«

Böcek Arama V.I.P.

Böcek Arama

 

TSCM Teftişi– Fiziksel güvenlik önlemlerini belirlemek için hassas bir yerin değerlendirilmesi(test cihazları içermeyen) teknik penetrasyona veya çıplak ses sızıntısına karşı koruma gerektirir.

 

Yerinde Gözlemleme (IPM): Bu yasal bir TSCM Böcek taramasının, en basit ve en düşük seviye şeklidir. Bir olayın veya bir sürecin olduğu mekanı izlemeyi içerir.O sadece üstünkörü bir kontrolken bazı zamanda  belli bir güvenlik ve gizliliğe içerir. Bu gözlemleme  güvenlidir, tek tehlike toplantıda var olanlardır.(örn. Ses kaydediciler, kablosuz mikrofonlar vb)

 

Bu  tür bir böcek taramanın  eğitiminin en az 5-10 gün olmalıdır ve malzemelerin iki veya üç çantaya koyulması gerekmektedir.

 

Ful TSCM Araştırması/Böcek Tarama Hizmeti– Bölgenin teknik nüfuzdan muaflığını tespit etmek ve güvenlik tehlikesini ve zayıflığını tespit etmek için bir TSCM  personeli tarafından yapılan(laboratuvar malzemeleri kullanarak)  hassas bir yerin kapsamlı elektronik, görsel ve fiziksel muayenesidir.

 

Bu tür denetimler genelde avukatlar, yöneticiler ve yönetim kurulu odalarındaki böcek arama hizmeti, için uygulanır.Bu teftiş için bölgedeki her kablo dinleme veya video cihazları için kontrol edilir.Özel ekipmanlar yayın aracı üzerinde dinleme vericilerini araştırmak için kullanılır.Normalde RF araştırması ilk, daha sonra kablo ve iletken kontrolü daha sonra da detaylı fiziksel araştırma yapılır.

 

Resmi TSCM eğitimi bu tür bir böcek tarama, geniş kapsamlıdır (en az 500 saat)artı güvenlik,elektronik,iletişim ve bilgisayar bilimleri  alanında uzman düzeyinde olması gerekir(binlerce saat temel eğitim gerektirir).

 

Bu tür böcek incelemeleri ve böcek araması, genelde askeri tesislerde,büyük elçiliklerde,savunma sanayide,DEO tesislerinde,devlet kurumlarında, emniyet teşkilatlarında vb…

 

Yerinde Gözlemleme +TSCM Araştırması-Bu incelemelerin en yaygın olanıdır.İlk önce olay taraması ve sonrasında olay esnasında normal bir IPM’yi yönetmek.Bu genelde SCIF ler ,üst düzey iş toplantıları,yönetim kurulu toplantıları ve benzer güvenlik olayları için yapılır.

 

Koruyucu Detay TSCM Araştırması/Tarama-Kesinlikle çok fazla tehlike içeren durumlar için yapılır(devlet büyükleri,diplomatlar,VIPler,göstericiler,kurum yöneticileri,ve çok zenginler)Bu tür bir denetlemeyi Amerika’da Gizli Servis Başbakan bir yeri ziyaret edeceği zaman yapmaktadır.Ek olarak, ful denetleme için bu  aynı zamanda kontrol,x-ray cihazı,lambalar,mobilyalar ,yastıklar vb. şeyleri de kapsar.

 

İlaveten, bu tür bir denetleme ayrıca patlama, bomba, zehir, kimyasal silah, kaçak ve güvenlik için tehlike arz eden durumları da inceler.Hedef sadece bölgeye böcek cihazları yerleştirmek değil,  güvenliğe zarar ve sıkıntı verebilecek her şeyi bulmak.

 

Bu tür taramanın eğitimi oldukça çok, çoğu zaman yıllar sürer, çok yüksek uzmanlık gerektirir.Bu tür hizmetleri sağlayan kişiler, bir tür yönetici ve üst düzey koruma için eğitileceklerdir.

 

Koruyucu Detay TSCM Denetimi spesifik ekipmanlar gerektirir.

 

 

 

Böcek Arama Hizmeti,