«

Böcek Arama Istanbul

Böcek Arama Istanbul

RF spektrumunun dikkatli denetlenmesi düzgün bir şekilde yapıldığında dinleyiciler ciddi bir uzaklıkta olsa bile bulunabilir. Bu nedenle denetlemenin yapıldığı yerde RF spektrumunun kontrol edilmesi TSCM ekibi için çok yararlı bir durumdur fakat bu şüpheli alanda olmamalıdır. Örneğin, TSCM uzmanın denetlenecek bölgenin birkaç  yüz metre ötesine kendi aletlerini yerleştirmesi  ve bu araçların analizini yapmak için en az altı saat geçirmeyi ister. Bu bazen bir konferans odası, bir mağaza odası, ambar veya bir park alanındaki belirsiz bir karavan bile olabilir. Bu analizin iyi bir tarafı kullanışsız veya bozucu olmamasıdır.

IPM veya “Yerinde İzleme” spektrumu hazırlamak için toplantıdan en azından iki veya üç saat genelde altı saat önce değerlendirme ve izleme (binada)en iyisidir  (fiziksel dış kontroller için en azından artı bir veya iki saat)

Kurumlara karşı hedefi olan bir çok böcek genelde  20 MHz ve 3 GHz arasındaki verici frekansındadır. Daha fazla  para harcamak isteyen bir insan için; 3 GHz ve 21 GHz arasında var olan böcek cihazlarını elde etmek çok kolay.Bu da TSCM denetlemesinde yer alan birinin yukarıda ve aşağıda belirtilen frekansları çok iyi denetlemesi gerekiyor demektir.

Dikkat etmeniz gereken bir kural, beklenen her RF riskinin temel frekansını en az beş defa kontrol etmenizdir.Onuncu veya on beşinci çokluğa kadar idealdir ve gerçekte çeşitli devlet standartları tarafından emredilmektedir.Her TSCM denetlemesinin radyo frekansı ve sinyal analiz  bölümü en azından 9 kHz ile 21 GHz arasını kapsamalıdır.( 30 Hz  ile 110 GHz üstü ideal)

dinlendiğimi nasıl öğrenirim