Böcek Arama Hizmeti İstanbul

Böcek Arama Merkezimiz İstanbul dadır. Ama tüm Türkiye ye böcek taraması hizmeti vermekteyiz. Böcek araması yapan firmalar; Zabata Danışmanlık, dinleme cihazı böcek nasıl bulunur?

Böcek Araması Nasıl Yapılır?

Ek Hususlar

Bir TSCM uzmanının şüpheli bölgeye olabildiğince çabuk gelmesi çok önemlidir (genellikle 72 saat içerisinde veya daha az, aynı gün olması idealdir.)

Mümkünse, TSCM uzmanı gelip muhtemel dinleyici cihazını bulana dek o bölgeyi meşgul etmeniz önemlidir.
Eğer mevcut dinleme hedefi iseniz, özel adımlar uygulanmalı çünkü dinleyiciye bunu sezdirmekten kaçınmalıyız ve dinleyicinin faaliyetlerini saptamak için profesyonel yardım istemelisiniz.

Eğer dinleyici, bir TSCM hizmeti alındığını öğrenirse, dinleme cihazlarını hemen kaldırır (kapatır) ve tarama bittikten sonra tekrar yerleştirir (ve hiçbir böcek tarama ekibi tarafından bulunamaz) (Not: Zabata Elektronik böcek bulma konusunda çok iyidir )

Pek çok TSCM tarayıcıları, TSCM uzmanlarını şüpheli bir durum veya telefon için arayan müşteriler tarafından tehlikeye atılmış veya zarar görmüştür.

Unutmayın ki ABD de bir düzineden daha az yasal ve yetkili TSCM uzmanı ve karşı istihbarat teşkilatı vardır, bu nedenle yardım için aradığınızda lütfen sabırlı olun.

“iki hafta harikaları”na dikkat edin, bazı okullar çocuklar iki haftalık eğitimin ardından TSCM tarama yapmaları için belge veriyor. Bu öğrenciler genelde çok az veya hiç teknik bilgisi olmayan kişiler ve nadiren herhangi bir istihbarat veya geçmişe sahiptirler.

Tüm yasal TSCM çalışanları çok geniş elektronik bilgiye ve devlet istihbarat operasyonlarını bilirler(daha çok ikisini de) TSCM (Technical Surveillance Counter Measures)

Yasal bir TSCM kişisi uzman teknik yetenekler ve teknik eğitim üzerine uzmanlaşmış TSCM teftiş eğitimi için en azından 500 saat eğitim alacaklardır.(Teknik kimlik sormaktan çekinmeyin)

Özel müfettişler nadiren böcek tarayıcı uygulamakla nitelendirilirler; onların eğitimi,geçmişi ve ekipmanları böcek cihazları yerleştirmekle ilgilidir,kaldırmakla değil. Dürüst bir PI genellikle taşeron firmadan bir dış TSCM firması getirecektir ve tarama işin kendi kendilerine yapacaklardır. Böcekler için IP bakıyorsan, sonu acı bir ders olur, ve gerçek bir böcek tarayıcı olmaz.

Sizinle “casusluk oyunları” oynamak isteyen, fazla saldırgan ve hevesli TSCM uzmanından şüphelenin.Önlem almaya ihtiyacınız var fakat sakın….. trençkot almayın, yetenekli böcek tarayıcı hizmeti veren pek çok kişi güzel bir takım elbise giyer , bu samimiyetin veya dürüst olmayışın bir kombinasyonudur,ve tamamen büyüleme yeteneğine sahip ve böcek tarayıcı hizmetine ihtiyacı olan fakat sadece “James Bond” tarzı kişiler bu işi yapar diye düşünen müşterileri alarma geçirir.

Yasal her TSCM uzmanı için, sizin işinizi yapacak 100 sahtekar, 50 dolandırıcı ve 100 tane aptal var. Bu insanların çoğu gizli dinleme ekipmanı sattığı için suçludurlar (genelde hüküm giymiş suçludurlar)
(onlara teknik kimliklerini sormayı unutmayın)

Daima TSCM uzmanlarına “başka neler yaptıklarını” sorun çünkü pek çok firma TSCM’yi gizli bir şekilde, nadiren ekstra hizmet sağlayarak ve konuda uzmanlaşmadan yapar. Onlar, üstün hizmetlerinden biri olarak değil fakat “ilaveten bunu da yapıyoruz dedikleri TSCM listesi var mı? Pek çok PI hizmetlerini sıralarken TSCM ve Böcek Tarayıcıları listenin en sonuna koyar (Poligraf röportajlar, koruma uygulama, köpek yürüyüşü, bakkal alışverişi,motor bakımı,araç detayları ve teknik güvenlik hizmetlerin altında yer almaktadır)Bununla birlikte özel dedektifler aslında böcek tarayıcılar hakkında çok az şey bilir;ve çoğu bu gerçeği henüz fark etmemiştir.

böcek arama hizmeti ankara