Teknik

Günümüzde dünyada bir çok dinleme methodu kullanılmaktadır. Bu methodları şöyle sıralayabiliriz.

1-Eşya içine dinleme cihazı yerleştirmek suretiyle dinleme

2-Cep telefonlarına casus yazlım yüklemek suretiyle dinleme

3-Mahkeme kararıyla Polis dinlemesi

4-Dinlenecek mekanda hiç bir alet kullanmadan uzaktan ses vakumlama yöntemiyle dinleme,

5-Uzaktan laserli kablosuz dinleme,

Şekil 0 - uzun menzilli lazer Spy sistemini kurmak

Lazer Spy Sistemi, kullanıcıya yerde bir hata ya da vericiyi yüklemek zorunda kalmadan uzak bir binada yer alan konuşmaları üzerinde dinlemek için becerisi kazandırmak, çünkü yüksek teknoloji casus cihazlar Kutsal Kase olarak birçok kişi tarafından kabul edilir. Lazer Spy Sistemi 1940’ların sonlarında Leon Theremin tarafından Sovyetler Birliği’nde icat söyleniyordu. Olmayan bir lazer tabanlı kızılötesi ışık kaynağı kullanılarak, Theremin sistem cam yüzeyinde soluk titreşimleri toplayarak yakındaki bir pencereden ses tespit olabilir. KGB sonra Moskova’da İngiliz, Fransız ve ABD elçiliklerine casusluk bu cihazı kullanıldı. “Theremin” adlı bir değnek işletilen synthesizer ondan sonra. Leon Theremin dünyanın ilk elektronik enstrüman icat dikkat etmek de ilginç Lazer Spy Sistemi, Lazer mikrofon, Lazer Listener, Lazer Bug, Pencere Bounce gibi çeşitli isimlerle gider dinleyici ve birkaç benzer isimler. Lazer Spy kesinlikle ideal koşullar altında iyi çalışır, ancak bu planda ele alınacak birçok güçlü ve zayıf yönleri vardır. Kendi Lazer Spy farkla Bunun yerine büyük olasılıkla biri kadar aşağı olacak bir araya kiti için yüzlerce ya da binlerce dolar forking daha ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde dizayn ayarlayabilirsiniz olarak bu teknoloji ile deneme için en iyi yoldur bina olduğunu sen kendinizi inşa edebilirsiniz. Ben sadece tarihli teknolojiyi kullanmak değil internet üzerinden satışa gördük kitleri çoğu, ancak sistem sadece durum böyle değil ses, içine pencere titreşimleri dönüştürmek için bir modüle lazer ışını kullanan onlar yanlış ifade. Bir zamanlar ve tüm dinlenmeye ve yerden bir çalışma Lazer Spy Sistemi kurmak ve bir çalışma birimi yapan her alt sistemin işlevselliğini keşfetmek için gizemleri koysunlar. Biz gösterecektir kavram test sisteminin ultra temel kanıt ile başlayacak Eğer lazer ve alıcı hem de dikkatli hizalama optimum performans için gerekli olan nasıl Lazer Spy ses haline titreşim dönüştürür ve nasıl. İronik olarak, en temel yapılandırma en yararlı olabileceği ve bölgelerinde geçirmek $ 20 de (veya daha iyisi) binlerce dolar için internet üzerinden satılan olanlardan bazıları daha çalışan bir sistem oluşturmak olabilir. Öğrenmek gibi, bir lazer ışını ile casusluk anahtarı kiriş, fantezi filtreler ve optik bileşenlerin dolu bazı sihirli kara kutu uyum ve alımı olduğunu.

arama_böcek_ücreti

6-Böcekler vasıtası ile dinleme,

7-Cep telefonu dinleme cihazı ile uzaktan dinleme,

8-Kablolu cihazlar ile dinleme,

9-Parallel Telephone Transmitter vasıtası ile sabit telefon makinelerinin ahizelerine veya telefon kablolarına takılan yaklaşık 100 gr ağırlığındaki bir cihaz konuşmaları radyo dalgaları ile istihbarat elemanına aktarılması işlemidir.

Parallel Telephone Transmitter

 

Paralel’ Telefon Verici

Arazi ve alıcı kalitesine bağlı olarak, kaliteli bir paralel telefon vericisi 1.500 feet uzağa bir alıcıya herhangi bir telefon görüşmesinde her iki tarafını da iletebilir. Genellikle harici pil gücü gerektirir, ancak nadir durumlarda bir AC kaynağına doğrudan kablolu olabilir. Birim dolayısıyla, uyuyan modları ile cihazlara göre tespit biraz daha kolay olduğunu, sürekli üzerinde kalır ve. akülü, ünite pilleri düzenli değiştirilmesini gerektirir. Bu arada bağlantı kolaylığı için timsah klipler ile birlikte verilir. Yaklaşık boyutu 1 “x 2” dir; Pil paketi genellikle üniteye önceden takılmıştır. Kırmızı ve yeşil telefon telleri üzerinden doğrudan bağlı olduğu ve herhangi bir telefon tellerinin kesilmesi gerekmez.Ayrıca bir anten kurşun olabilir.

Serisi’ Telefon Verici

Seri Telefon Verici

Aradan arazi ve alıcının kalitesine bağlı olarak, en fazla 1000 feet uzak bir alıcıya bir telefon görüşmesinde her iki tarafını da iletir. Onlar aslında telefon hattından güç çekmek yani ‘asalak’ cihazlardır. Sonuç olarak, dışarıdan pil veya elektrik güç gerekli değildir. telefon kullanımda ve kullanımda, böylece önemli ölçüde telefon şirketi tarafından yanlışlıkla algılama olasılığını azaltma değilken genellikle çok az satır yüklediğinde ünite etkindir. Onun yaklaşık boyutu iki tel anten için birim ve bir ek teli bırakarak 1 “x 1” dir. her yerde telefon hattı boyunca ‘serisi’ bağlanmış. Kırmızı veya yeşil tel noktada kesilmelidir ve cihaz açık kablolar bağlanır. Bu önemli iletim menzilini sınırlar olsa da, telefonun kendi içinde monte edilebilir.

  • Otomatik Telefon Kayıt Cihazı

    Otomatik Telefon Kaydedici

    Bu basit bir cihaz daha az gelişmiş kulak misafiri ile popüler. Otomatik olarak, telefon alınır her bir kaydedici başlar konuşma her iki kaydeder ve telefon kapattı olduğunda otomatik kaydedici durur.Cihazlar basit ‘bırakma’ röleleri tamamen transistörlü devreler ve her ikisinin kombinasyonları için karmaşıklık değişir. Yaklaşık boyutu “x 3” 2 1 “x 1” arasında değişmektedir. Çoğu birimleri dört tel iki tel mike (ya da aux) giderek kaydedici giriş ve iki tel kırmızı ve yeşil telefon telleri gidiyor ünitesi bırakarak var. Bu kablolar paralel olarak bağlanmıştır; telefon hattı hiçbir ayırma gereklidir. Ayrıca telefon prizine doğrudan bağlantı için bir modüler fiş mevcuttur.

  • Modüler Jack Telefon Verici

    Telefon Jack Verici Bug

    Bu marifetli cihazı imal ve (dinlemelerini, ‘bileşenleri’ satış değil, aynı zamanda sadece bulundurma değil, sadece bar sıkı federal yasalar açıkça tamamen cahil bayiler tarafından) kit halinde ulusal satıldı. Aynı zamanda tamamen monte sundu edilmiştir. Bazı birimler dahili bir anten gibi üçüncü bir telefon teli kullanmak için kablolu çünkü iletim aralığı şaşırtıcı derecede iyi. Menzil iyi bir alıcı ile 1.000 ayak aşabilir. Birim sadece mevcut telefon jakı takıldığında ve nadiren ( ‘bölücü’) fark ekstra Jack.

 

 

 

Böcek Arama Hizmeti İstanbul,

 

ZABATA ELECTRONIC&SECURITY LTD. ŞTİ.