«

Böcek Araması İstanbul

Böcek Araması İstanbul

Herhangi Bir TSCM Programı veya Servisinin Amacı

Saptama-Bir yerin teknik ve fiziksel penetrasyonunu bilmek için teknik takip cihazları, teknik güvenlik riskleri ve fiziksel güvenlik zayıflıklarının tespiti için alınan önlemler.

Teknik takip cihazı, konuşmaları ve elektronik yayınları kaydetmek için tasarlanmıştır ve genelde “böcek vericiler” diye bilinir.

Teknik güvenlik tehlikesi bilginin kasıtsız iletilmesine izin verebilir ve bu bir bölgenin teknik takibinin yapılmasına izin verilen bir durumdur.Bu durum, ekipmanlarla birlikte normal tasarımı,montajı,işlemesi,bakımı, bileşenlerinin bozulması veya hasar durumunda ortaya çıkabilir.

Örneğin bazı telefonlarda telefon kapalı olduğunda bile ses geçirme özelliği vardır.

İptal-Bu tür cihazların iptal edilmesi veya etkisiz hale getirilmesi yerleştirilmesinden daha zordur. Bu bir odanın yeterli fiziksel yapısıyla korunmasını ve yasa dışı dinleme cihazlarını etkisiz hale getirerek güvenlik tedbirleri oluşmasını sağlar.

İzolasyon-Vazgeçirmenin veya daha çok zorlaştırmanın bir yöntemidir, özel veya hassas aktiviteleri aktarmak için özel bölgelere, güvenlik alanlarına veya SCIFlere yerleştirilerek dinleme cihazlarının tanıtımı.

 

Thurlby_Thandar_Instruments_PSA2701T

Anahtar Kelimeler: