www.bocekarama.net'e HOŞ GELDİNİZ.ffft


Böcek Arama Hizmeti-Basından Haberler

 

Basından

Amerika Birleşik Devletleri nin casus böcekleri uzaktan kontrol edebilmesinin sırrı acaba nedir.Türkiye de ilk böcek arama hizmetini başlatan, Böcek Arama Uzmanı, Sayın Mustafa Serenay açıklamaları: 

 

Artik günümüz dünyasında robot mühendisleri de teknolojik icatların numunesinin canlılar olduğunu itiraf etmekle beraber aslında en iyi robotların canlılar olduğunu itiraf etmekteler.

 

Böcekler metamorfoz dönemindeyken organizmasına, yani larvalarına (beyaz ve ya diğer) fosforun frekans dalgası yayımlaya bilen bir tipini geçirirler. Böcek ergenlik dövründe yakin radiusuna fosfor sayesinde yayınlamağa başladığı (50-300) frekansı dalga tespit edici cihazla tespit ederek dijital audio ve videoya sinyaline çevirirler. Hemen böceğin gördüğü ve duyduğu audio ve video radyo dalgalar verici tespit edici cihazın monitöründe canlı bir video-audio bağlantısı gibi görünür. (tıpkı gizli kameradan tespit edici cihazın tespit ettiği görüntü gibi.) Böceklerin beynindeki fosfor maddesinin dalqası aslında onun gördüğünü ve duyduğunu video ve audio dalgalari gibi yayimlar.

 

Böceyin uzakdan kumandayla kontrol edilmesi: Böceklerin beyniden fosfor sayesinde yayimlanan asagi frekansli (50-300 arasi) dalqalari tespit eden cihazla beraber hemin böceyin beynindeki duyma ve esitme sinirlerinden yayimlanan asagi frekansli dalqaya tesir etmekle, yani beyninin esitme sistemine duya bileceyinden yuksek dalqa verimekle böceyi uzakdan kontrola salan yüksek frekansli dalqa verici cihazlar da vardir.

 

Böcekler asaği frekansda duydugundan ona yüksek frekansli ses dalqalariyla tesir etmekle onun hereket etdiyi istiqametin eksine dalqa (çarpaz) vermekle onu sok eder ve yonlendirirler. USA nın fare, hamam böceyi, örumcek, sinek  ve diger hayvanlari uzakdan kumandayla yonlendirmeleri sadece bundan ibaretdir. Böyle bir icat ABD Prf Micahel Behenin 2005 yilindaki biolojiye getirdiyi yeniliklerle bağlidir. Maalesef bizim Türkiye nin hantal işleyen yapısı bu tür teknoloji ve bilgilerden çok uzaktır.

 

Her bir canlinin sesleri esitme frekansinin asagi-yukari boyutlari var. Insan 20-20.000 hertz arasi sesleri işitir. Bu ses yuksek frekansda devamili gelerse insani tedirgin edeceyinden oradan uzaklaşır, yani bir insan daima gurultulu yerde durmaqdan tedirgin olar ve oradan uzaqlasar. (aslinda insanin beynin kontrol etme ile bagli yayimlanan melumatlar da bununla baglidir) Bütün canlilar da böyledir. Mesela fareler yuksek frekansli sesleri esitdiyinden asagi frekansli ses dalqalari fareleri, böceklerse asagi frekansli (50--300 hertz) sesleri duydugundan yuksek frekansli (ultrasonik) ses dalqalari böceyin beyinin esitme sinirlarini zorlar (sanki qulaqinin dibinde gemi sinyali çalar gibi) ve hemen oradan uzaqlasmaya çalisar. Mesela böcek ve hayvan kovucu ultrasonik cihazlar da böyledir.


 

HIDDEN CAMERA FOUND IN SCHOOL'S GIRLS LOCKER ROOM

WESTLAKE VILLAGE, A hidden video camera found in the girls' locker room at Oaks Christian High School in Westlake Village led to the arrest of a maintenance worker.The camera was Sunday found in a jacket on a maintenance golf cart by a school employee. The camera was traced to Hilario Medina, 39, who was arrested Monday.Medina is an employee of a maintenance contractor. The exclusive private school sent parents a letter about the incident. The video was described as short and of such poor quality, no students could be identified on the tape. "The conduct alleged may be best described as a Peeping Tom incident involving a video camera and the girls' locker room. We are deeply saddened by the outrageous conduct that was perpetrated and the surreptitious invasion of our campus community," said Headmaster Jeffrey Woodcock.The District Attorney's Office is investigating

ABD-nin casus böcekleri uzaktan kontrol ede bilmecinin sirri

Artiq robot muhendisleri de teknolojik icatlarin numunesinin canlilar oldugunu itiraf etmekle beraber aslinda en iyi robotlarin canlilar oldugunu itiraf etmekdeler.

Böcek metamorfoz dönemindeyken orqanizmasina, yani lavralarina (beyaz ve ya diger) fosforun frekans dalgasi yayimlaya bilen bir tipini keçirerler. Böcek ergenlik dövründe yakin radiusuna fosfor sayesinde yayinlamaga basladigi (50-300) frekansi dalqa tespit edici cihazla tespit ederek digital audio ve videoya cevirirler. Hemin böceyin gordüyü ve duydugu audio ve video radio dalqalar verici tespit edici cihazin monitorunda canli bir video-audio baglantisi gibi göruner. (tipki gizli kameradan tespit edici cihazin tesbit etdiyi görüntu gibi.) Böceyin beynindeki fosfor maddesinin dalqasi aslinda onun gordüyünü ve duydugunu video ve audio dalgalari gibi yayimlar. Böceyin uzakdan kumandayla kontrol edilmesi: Böceyin beyniden fosfor sayesinde yayimlanan asagi frekansli (50-300 arasi) dalqalari tespit eden cihazla beraber hemin böceyin beynindeki duyma ve esitme sinirlerinden yayimlanan asagi frekansli dalqaya tesir etmekle, yani beyninin esitme sistemine duya bileceyinden yuksek dalqa verimekle böceyi uzakdan kontrola salan yüksek frekansli dalqa verici cihazlar da vardir. Böcek asagi frekansda duydugundan ona yüksek frekansli ses dalqalariyla tesir etmekle onun hereket etdiyi istiqametin eksine dalqa (çarpaz) vermekle onu sok eder ve yonlendirirler. ABD-nin fare, hamam böceyi, örumcek, sinek, baliq ve diger hayvanlari uzaqdan kumandayla yonlendirmeleri sadece bundan ibaretdir. Böyle bir icat ABD Pf Micahel Behenin 2005 yilindaki biolojiye getirdiyi yeniliklerle baglidir. Her bir canlinin sesleri esitme frekansinin asagi-yukari boyutlari var. Insan 20-20.000 hertz arasi sesleri esidir. Bu ses yuksek frekansda devamili gelerse insani tedirgin edeceyinden oradan uzaqlasar, yani bir insan daima gurultulu yerde durmaqdan tedirgin olar ve oradan uzaqlasar. (aslinda insanin beynin kontrol etme ile bagli yayimlanan melumatlar da bununla baglidir) Bütün canlilar da böyledir. Mesela fareler yuksek frekansli sesleri esitdiyinden asagi frekansli ses dalqalari fareleri, böceklerse asagi frekansli (50--300 hertz) sesleri duydugundan yuksek frekansli (ultrasonik) ses dalqalari böceyin beyinin esitme sinirlarini zorlar (sanki qulaqinin dibinde gemi sinyali çalar gibi) ve hemen oradan uzaqlasmaya çalisar. Mesela böcek ve hayvan kovucu ultrasonik cihazlar da böyledir.


HIDDEN CAMERA FOUND IN PARIS HILTON’S HOTEL ROOM IN DUBAI

PARIS HILTON HIDDEN CAMERA

NEW YORK - Paris Hilton was very disturbed after her security personnel found hidden recording equipment during a routine check of her Dubai hotel room. Imdb.com reports that the socialite is in the Arab nation for her reality show “My New Best Friend Forever” But the star’s trip turned sour after her bodyguards discovered she could have been filmed throughout her stay at an exclusive Dubai resort when they stumbled across a secret video transmitter.

“It was some sort of transmitter by all accounts. We’re not sure what the device picked up or whom it was transmitting to. But it did leave Paris very jittery. Everyone she has come into contact with during her stay in Dubai has been gracious. We’ve been told there are some quarters where there is anti-American feeling,” a source told Britain’s Daily Express newspaper.

“Paris’ security has been increased and hotel staff are investigating how the device came to be in her room,” added the source

 

BELEDIYEDE GIZLI KAMERA PANIGI

Türkiye  Balikesir’in Havran Ilçesi’ndeki belediye hizmet binasinda, güvenlik amaciyla 2 yil önce takilan 5 kameranin yani sira, aynı zamanda çalisanlari gözetleyen 7 gizli kamera daha bulundu.

 

MHP’li Belediye Baskanı döneminde, tablolarin arkasina ve perdeliklerin gizli bölümlerine yerlestirilen gizli kameralar söktürülürken, saskinliğini dile getiren Havran Belediye Baskani AKP'li Hasan Lofçalioglu, “Gizli kameralarla çalisanlari kayit altina almak, onlara yapilmis en büyük hakarettir. Ben çalisanlarimin George Orwell'in ‘1984’ isimli romanindaki gibi ‘big brother -büyük birader- sendromu’ yasamasini istemiyorum. Biz çalisanlarimiza güveniyoruz” dedi.

 

 

Memurlari denetim altinda tutmak için MHP'li Belediye Baskani Levent Gökalp tarafindan hizmet birimlerine taktiridığı iddia edilen 7 gizli kameranin elektronik teknisyenlerince söküldügünü bildiren Baskan Lofçalioglu, “Güven duygusu çok önemli. Ben de yillarca ögretmen ve okul müdürü olarak çalistim. Bu tür kayit altina almalar, insan psikolojisini olumsuz etkiler, çalisanin verimini düsürür. Burada birilerinin iddia ettigi gibi kötü olaylar olmaz. Ben personelime güveniyorum, çalisanlarimin kefili de benim. Eski baskan bunu ne kadar iyi niyetle yapmis olsa da, konustugumuz uzmanlar, kameralarin çalisanlar üzerinde olumsuz etki yaratacagini bildirdi, biz de söktürdük” diye konustu. Okuyucu yorumu: Ancak şu da unutulmamalıdırki İtimat Kontorole Mani Değildir.

 

ÇALISANLARIN BILGISI VARDI' SAVUNMASI

 

Havran Belediyesi eski Başkani MHP'li Sayın Levent Gökalp ise kameralarin 2 yil önce bir sirkete 7 bin lira karsiliginda, güvenlik amaçli olarak taktirildigini söyledi. Gökalp, “Bu kameralar sayesinde Havranlilar hizmeti daha hizli olarak ve güler yüzle aldi. Biz bunlari kurarken, memurlarin halka iyi davranmalarini saglamak istemistik, yolsuzluklari ortaya çikarmak istemistik. Belediyeye gelen vatandasin isinin bir an önce görülmesini istemistik. Özellikle tahsilat servisine kurulmustu. Memurlar islerini savsakliyordu, dosyalardan evraklar çaliniyordu. Nitekim bir isçi evrak çalarken bu kameralarla yakalayip hakkinda sorusturma açtirmistim. Kameralar gizli degildi, çalisanlarin bilgisi vardi. Yeni baskan ‘benim memurum isini bilir’ zihniyetiyle hareket ediyor” diye konustu.Okuyucu Yorumu: Eski belediye başkanına aynen katılıyoruz.

 

GEORGE ORWELL'IN BIG BROTHER'I

Ünlü Ingiliz yazari George Orwell'in ‘1984’ adli eserinin ana temasi şudur. ‘Büyük Birader' (Big Brother), devletin bireyin hayatina el koymasini anlatir. Evlere yerlestirilen ekranlarla birey sürekli gözlem altindadir. Ekran tarafindan kusatilan kisileri yönlendirme yapmak, günlük yasantilarina müdahale etmek, davranis ve zihinlerine yön vermek çocuk oyuncagidir. Kisileri istediklerine inandirmak için geçmis sürekli güncellenerek degistirilir. Kimlik sahibi olma hakki bireyin elinden alinmis toplum bir örnek bireyler haline dönüstürülmüstür. Bir örnek olmayi reddedenler, ‘Düsünce Polisi’ tarafindan götürülmektedir. Gözetim basli basina bir iktidar kaynagidir.ODASINDA GIZLI KAMERA BULUNDU

PARIS HILTON GIZLI KAMERA

My Best Friend Forever- Sonsuza Kadar En Iyi Arkadasim' adli sov programinin çekimleri için Dubai'de olan Paris Hilton'un otel odasinda gizli kamera bulundu. Paris Hilton Otel odasına yerleşmeden danışmanları Türkiye'den Zabata Savunma Ltd Şti nden böcek arama hizmeti talep etti.Ekibiyle özel bir uçakla Dubai'ye giden Mustafa Serenay, özel bir çalışma ile böceği kısa sürede buldu. 

Bulunan kamerayi kimin neden koydugu ortaya çikarilamadi. Paris'in iletişime geçtigi herkesin sorgulandigi da gelen bilgiler arasinda...

 


OKULDA GIZLI KAMERA IDDIASI

Adana ilinde bir lisenin ögretmenler odasina eski okul müdürü tarafindan gizli kamera ve ses kayit cihazi yerlestirildigi iddia edildi.

Adana Merkez Yüregir ilçesindeki bir lisede, geçen egitim-ögretim sezonunda müdür olarak atanan S.F.A'nin talimatiyla hirsizlik ve kavga olaylarini önleyebilmek için okul koridorlarini, bahçesini ve laboratuvarlari gösteren güvenlik kameralari yerlestirildi.

Danistay karariyla atamalarin iptal edilmesinin ardindan S.F.A, okul müdürlügünden alinarak bir baska lisedeki ögretmenlik görevine geri döndü.

Okulda görevli bazi ögretmenler, ögretmenler odasinda yangin sensörü olarak yerlestirilen cihazin içinde kamera oldugundan süphelenerek, durumu diger idarecilere bildirdiler.

Iddiaya göre, yangin sensörünün içinde, kamera ve ses kayit cihazi bulundu.

Bunun üzerine, bazi ögretmenler tarafindan durum, dilekçe ile Yüregir Ilçe Milli egitim Müdürlügü ve Adana İl Milli egitim Müdürlügüne bildirildi.

Il Milli egitim Müdürü Sayın Abdulgafur Büyükfirat, iddialarin kendilerine ulastigini, bir kurul olusturuldugunu ve müfettisler tarafindan iddialarin incelendigini belirterek, ''Eger bir suç unsurun rastlanirsa hem idari hem de adli sorusturma için gerekli girisimleri yapacagiz'' dedi.

Üyelerinin de bulundugu okulda sendika olarak iddia ile ilgili çalisma yürüttüklerini isöyleyen egitim-Sen Sube Baskani Güven Boga, sözlerini söyle sürdürdü:

'Su anda bir okulda ögretmenlik yapan kisinin, müdürlük görevi sirasinda ögretmenler odasinda konusulanlari dinleyip, egitimcileri kendi tarafindan olan ve olmayanlar olarak ayirmaya çalistigi ögrenildi. Bu konunun takipçisi olacagiz.''

Kaynak: Zaman

Tarih: 15:00:22 28.10.2008


HASTANE POLIKLINIGINDE 3 GIZLI KAMERA BULUNDU

Plastik kutular içine gizlenerek kalorifer petegi araligina konulan kameralari fark eden hastane yönetimi, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Polis ve savcilik, olayla ilgili sorusturma baslatti. Iddiaya göre, hastanenin Beyin Cerrahi Bölümü 'nde görevli bir sekreter, pazartesi günü polikliniklerde temizlik yaparken kalorifer petegi üzerinde, plastik bir kutuya rastladi. Kutuyu açan sekreter, içerisindeki kamerayi görünce 'güvenlik gerekçesiyle konulmus olabilir' düsüncesiyle teknik servise iletti. Teknik servis de, böyle bir düzenek kurmadiklarini belirterek durumu hastane yönetimine bildirdi.

Bunun üzerine hastanede arastirma yapan yönetim, Beyin Cerrahi Bölümü 'nün iki ayri polikliniginde ayni özellikte iki kamera daha oldugunu belirledi. Yetkililer, durumu Polise bildirdi. Uzmanlar, söz konusu kamerayla çekilen görüntülerin wireless yöntemiyle hastane yakininda bir yerde bulunan bilgisayarlara aktarilmis olabilecegini belirtti.

Il saglik Müdürü Dr . Hüseyin Fidan , polikliniklere gizli kamera yerlestirilmesini nefretle karsiladiklarini söyledi. Yasadisi olaya karisanlarin ortaya çikarilmasi için her türlü delili Polise teslim ettiklerini kaydeden Fidan sunlari söyledi: "Herhangi bir islem yapilmadan Yunus Emre Devlet Hastanesi Bastabipligimiz tarafindan hemen Emniyet müdürlügüne haber verilerek adli sorusturmanin ve incelemenin yapilmasi istendi. Hastane idaremiz, hasta ve Doktor mahremiyetine yönelik olarak yapilan bu komplonun bir an önce ortaya çikarilmasi ve suçlularin belirlenmesi için müsteki olarak Emniyet Müdürlügü 'ne sikayette bulundu."

Eskisehir Tabip Odasi Baskani Muharrem Senel , poliklinik odalarinda gizli kamera bulunmasinin insan haklari, hekim haklari ve hasta haklari açisindan kabul edilemez bir durum oldugunu söyledi. Senel , olayla ilgili Cumhuriyet savciligina suç duyurusunda bulunduklarini bildirdi.

Kaynak: Zaman

Tarih: 02:30:22 27.06.2008


UZAKTAN KUMANDALI BÖCEKLER

 

Aşağıda vereceğimiz bilgiler henüz Türkiye den çok uzakta. Türkiye de iktidarlar koltuğa oturunca mevkilerini korumak için ülkeyi istibdat ülkesi haline getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bilimsel buluş yolları kapanıyor, insanlar devlet kapılarında süründürülüyorlar, buluşlar için yüzlerce yerden izin almak zorunda kalıyorsunuz. Bilim insanlari, bir altin böceginin uçusunu, sinirlerine eklenen elektrotlar ve radyo alicisi yardimiyla uzaktan kontrol edilebildiklerini açikladilar. ABD Kaliforniya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Michel Maharbiz’le ekibi kablosuz yayimlanan kontrol sinyallerini alabilen ve çok küçük olan bir donanim gelistirmis. Arastirmacilar bu donanimin, elektrik sinyallerini elektrotlar yardimiyla böcege ileterek havalanmasini, saga ya da sola dönmesini ve havada asili kalmasini sagladigini söylüyorlar. Arastirmayi Gelismis Savunma Arastirmalari Ajansi (DARPA) desteklemis. Arama/kurtarma çalismalari gibi gözetleme gerektiren islerde siber böceklerin kullanilabilecegi düsünülüyor. Uzaktan kumandali mikro uçus makineleri üretme çalismalarinda üç tip üzerinde çalisiliyor. Bunlardan ilki uçaklarinki gibi sabit kanatlari olan modeller. Ikincisiyse helikopterler gibi dönen kanatli modeller. Son tipse kuslar ve böcekler gibi kanat çirparak ilerleyenler. Üçüncü tip mikro uçus makineleri üzerinde çalisanlar çogunlukla kuslarin ve böceklerin uçus mekaniklerini inceleyerek benzer tasarimlar yapma yoluna gidiyorlar.

Uçabilen tüm böcekler gibi altin böcekleri de uçus konusunda ustalasmislardir. Görme sistemleri ve diger duyularindan gelen bilgileri birlestirerek havada hareket ederler ve bunu yaparken de mümkün olan en az enerjiyi harcarlar. Doç. Dr. Maharbiz böceklerin gelistirdikleri tüm bu sistemleri çözüp yeniden olusturmak yerine var olan sistemi kullanmayi seçmis. Altin böceginin sinir sistemlerine aygitlar yardimiyla sinyaller göndererek böcek ve makine karisimi sibernetik böcekler olusturmus. Doç. Dr. Maharbiz ve grubu daha önce de sibernetik böcekler yaratmis, son arastirmalari kablosuz kontrol sistemiyle bunlardan ayriliyor.

Böcek üzerine yerlestirilen donanim bir hazir mikroislemci, bir radyo alicisi, bir pil, bir devre levhasi, böcegin optik loblarina ve uçusunu kontrol eden kaslarina bagli alti elektrottan olusuyor. Uçus kontrolleri  kablosuz yayinlaniyor, böcek üzerindeki radyo alicisi bu kontrolleri algiliyor. Optik loblarina yerlestirmis elektrotlara dalgali elektriksel sinyaller göndererek böcegin havalanmasi saglaniyor. Kisa ve tek bir elektrik sinyaliyse uçusu durduruyor. Sag ya da sol temel uçus kaslarina gönderilen sinyaller de böcegin uçus sirasinda saga ya da sola dönmesini sagliyor.

Altin böceginin uçusunun nasil kontrol edildigini gösteren bir videoya bu baglantidan ulasabilirsiniz:

Daha önce baska arastirmacilar tarafindan böcek uçusu kontrol arastirmalarinda güveler kullanilmisti. Onlarla karsilastirildiginda dev altin böceklerinin bazi avantajlari var: Büyüklügü üzerlerine daha fazla yük tasiyabilmesini sagliyor. Ayrica, güvelerle karsilastirildiginda altin böceklerinin uçusunu kontrol etmek daha kolay. Güvenin kanat çirpmaya devam etmesini saglamak için devamli sinyal göndermek gerekirken altin böceklerinde uçusu baslatmak yetiyor.

Arastirmanin gerçeklesebilmesinde mikro elektronik endüstrisindeki gelismelerle mikro islemcilerin ve pillerin küçülebilmis olmasinin da etkisi büyük.

 

-  150 bin YTL’lik dinleme cihazi ele geçti.
Çetin AYDIN/ISTANBUL

 

Türkiye Anayasa Mahkemesi Baskanvekili Osman Paksüt ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav’in dinlendigi iddialari sicakligini korurken, Istanbul emniyeti gizli kamera ve dinlemede kullanilan cihazlar ele geçirdi.

 

Polisler, Perpa Alisveris Merkezi’nde elektronik ürünler satan bir dükkanda, kaçak yollarla getirilen dinleme cihazlarinin satildigi bilgisini aldi. Is yerine operasyon düzenleyen ekipler, dükkan sahibi Yasar B.’yi gözaltina aldi.

 

'Cep’e dikkat
Dükkanda, Çin’den getirilen ve aralarinda kablosuz kamera kayit cihazi, saat seklinde ses kayit cihazi, 3 sinyal bulucu kalem de dahil bir çok dinleme cihazi ve teknik ekipmanlari bulundu. Ele geçen malzemelerin piyasa degerinin 150 bin YTL oldugugu belirlendi. Son dönemlerde cihazlarin satisinda artis yasandigini belirten polis, bilgisayarlarda yapilan incelemede, cep telefonlarina yerlestirilen dinleme programlari buldu. Polis, dinlenme endisesi tasiyan kisileri hediye cep telefonu almamalari konusunda uyardi. Ancak bu cihazları iyi niyetle kullanan kişiler konusunda açıklama yapmadı. Yukarıda bahsettiğimiz örneklerden biriside bu, Bu cihazların satışı hiçbir kanunda yasaklanmamıştır. Bu cihazları iyi niyetle kötülüğü önleme amacıyla kullanlar ne olacak. Hatırlarmısınız bir çocuk tecavüze uğradığını ne hakime ne insanlara inandırabildi en son gizli kamera ile ispat etti. Peki bu gizli kamera olmasaydı bu çocuk nasıl ispat edecekti. Bu cihazların satışını engellemek isteyen polis bunun vebailini verebilecekmi.

 

Cumhuriyet Halk Partisinde, Böcek Arama, Hareketi

Sayın Algan Hacaloğlu'nun Genel Merkez'deki Odasında "Dinleme Cihazı" Bulunmasının Ardından Alınan "Daha Kapsamlı, Böcek Arama" Kararı Uyarınca, Hafta Sonu "Böcek Arama Harekatı" Başlatıldı.


CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu'nun Genel Merkez'deki odasında "Dinleme cihazı" bulunmasının ardýndan alýnan "Daha kapsamlı, böcek arama" kararı uyarınca, hafta sonu "Böcek Arama, Harekati" başlatıldı.

 

Üst düzey bir CHP yetkilisi Hürriyet'e yaptığı değerlendirmede, "Kapsamlı araştırmanın kesinleşmiş sonuçlarını bu hafta içinde alacağız. Ancak ilk bulgular sonucunda, böcek olarak nitelendirilebilecek bazı aparatlara rastlandığı bilgisi bize verildi. Bu aparatların niteliğinin kesinleşmesini bekliyoruz" dedi. CHP'nin "Böcek Arama, Harekatı" kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun odasının bulunduğu 12. kat baþta olmak üzere, tüm yönetici katları arandı. Aramalar, bugün itibariyle diðer katlarda sürdürülecek.

 

Makam odasında böcek araması,

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, yaptığı açıklamada, dinlenmekten korkmadığını, ancak makam odasında ortam dinlemesi yapılıp yapılmadığının tespiti için ''böcek'' olarak adlandırılan cihazların arandığını vurguladı.

Aramayı Büyükşehir Belediyesi Güvenlik şefinin telkiniyle yaptırdığını dile getiren Akaydın, ''Göreve gelen herkesin yaptırabileceği bir aramaydı. Herhangi bir şey tespit edilmedi'' dedi.

Türkiye'de artık herkesin birbirini dinleyebildiðini ileri süren Mustafa Akaydın, mahrem hayata bile girilebildiğini, güvenlik þefinin de tedbir amaçlı, böcek arama, talep ettiğini sözlerine ekledi.

 

29.07.2008 - Bu haberi 972 kişi okudu.
Önce böcek araması yapıldı.
Anayasa Mahkemesi, AKP'nin kapatılması istemiyle açılan davayı görüşmeye başladı. Görüşme başlamadan önce görüşmenin yapılacağı, Anayasa Mahkemesi'nin giriş katındaki toplantı salonunda polisler tarafından ayrıntılı bir böcek taraması, yapıldı. Edinilen bilgiye göre güvenlik aramasının yanı sıra salonda dinlemeyi önlemek üzere "böcek" araması da yapıldı.


Hastane tuvaletinde gizli kamera şoku
İstanbul'da bir hastanenin kadın doktor ve hemşirelerinin kullandığı tuvaletinde,  gizli kamera, bulundu. Hastane çalışanlarını şok eden olay yaklaşık bir ay önce meydana geldi. Hastanenin Kardiyoloji Polikliniği'nde görevli kadın doktorlardan biri, kadın doktor ve hemşireler ile kadın personelin kullandığı tuvalete girdi. Kadın doktor lavabonun altında bir cihaz gördü.
Kablosuz cihazı söken kadın doktor, cihazı incelediğinde objektif dikkatini çekti. Kadın doktor bulduğu cihazı diğer doktorlara da gösterdi. Hastanede görevli doktorlar cihazı alarak Fatih Cumhuriyet Savcılığı'na götürerek şikayette bulundu. Savcılık, cihazı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne göndererek teknik özelliklerinin belirlenmesini istedi. Yapılan incelemede cihazın 100 metre mesafedeki herhangi bir bilgisayara wireless sistemiyle ses ve görüntü aktarma özelliğine sahip, gizli kamera, olduğu tespit edildi.
Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatırken Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de cihazı koyan kişi ya da kişileri arıyor. 13 Mart 2009

 

 

 

AKP grubunda gizli kamera bulundu
TBMM'de AKP Grup toplantısının yapıldığı eski senato salonunda, gizli kamera, bulunduğu iddialarına Meclis Başkanı Köksal Toptan el koydu. Işte çarpıcı gelişme Toptan, Meclis'te yaptığı 23. Dönem 2. Yasama Yılı faaliyetleri ile ilgili basın toplantısının ardından bir süre gazetecilerle sohbet etti.
Gazetecilerin, "AKP Grup Salonu'nda gizli kamera mı var" sorularına karşılık Toptan, "Biz böyle bir kamera yerleştirmedik. Ancak, Meclis'e daha önce aldığımız karar doğrultusunda güvenlik kameralarını yerleştirmeye başlıyoruz. Grup toplantılarının yapıldığı salonlar bu projeye dahil değil" dedi.
Toptan, daha sonra Meclis görevlilerinden AKP Grup toplantısının yapıldığı salonda inceleme başlattı.
Toptan, söz konusu salona, gizli kamera, yerleştirilmediğini açıklarken, salonda bir gizli kameranın, olduğu öğrenildi. Meclis yetkilileri ise, kameranın kendilerine ait olmadığını belirttiler.
Grup salonuna, gizli kameranın, kim tarafından yerleştirildiği henüz kesinlik kazanmadı.
Meclis'te skandal: Bülent Arınç'ın odasında gizli kamera bulundu
Millî iradenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 'telekulak' skandalı yaşandı. TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın misafirlerini ağırladığı ve özel görüşmelerini yaptığı salonda, gizli kamera, bulundu.
Poliklinik odasında ses ve görüntü kaydeden gizli kamera düzeneği bulundu.
Devlet hastanesinde gizli kamera şoku
Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nin poliklinik odalarında ses ve görüntü kaydeden, gizli kamera, düzeneği bulundu. AA
ESKIŞEHIR - Eskişehir Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel, Yunusemre Devlet Hastanesinin poliklinik odalarında, gizli kamera, düzeneğinin ortaya çıkarılmasının, insan hakları, hekim hakları ve hasta hakları açısından kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. Şenel, Yunusemre Devlet Hastanesi Beyin Cerrahisi polikliniklerinde ses ve görüntü alımı için tasarlanmış elektronik sistemlerin bulunduğunu hatırlattı.
Olayın ortaya çıkmasının ardından yönetim kurulunun olağanüstü toplandığını ifade eden Şenel, şöyle konuştu:
"Vali Kadir Çalışıcı, Yücel, Il Sağlık Müdürü Hüseyin Fidan ve hastanenin başhekimi Zihni Ergün ile görüşen yönetim kurulumuz sorumluların bulunması için gerekenin yapılmasını istedi. Odamız olaya yönelik yasal başvurularını da başlatmış bulunmaktadır. Bu talebimizin sonuna kadar takipçisi olacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Çünkü bugün 2 bin 500 yıldır saygı duyulan bir ilkenin yok sayıldığı gündür. Bugün Insan Hakları Evrensel Bildirgesinin ihlal edildiği bir gündür. Bugün Anayasanın ihlal edildiği, Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliğinin hiçe sayıldığı bir gündür. Hekimlik andı içen hiç kimse 'bu olayı soruşturacak, inceleyecek kişi ve kurumlar var, onlar gerekeni yapacaktır' diye kenarda bekleyemez. Bu tecavüzün sorumlu veya sorumlularının açığa çıkarılması için tüm meşru yolları kullanacağız. Bu olay, insan hakları, hekim hakları ve hasta hakları açısından kabul edilemez bir durumdur."
Şenel, olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
UZANLARIN YATINDA DA GIZLI KAMERA BULUNDU
21:25 20 Kasım 2004
Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Marmaris Netsel Marina yedieminindeki Uzan ailesine ait iki yatta yapılan aramada, dijital kasa ve gizli kamera, sistemi bulunduğu bildirildi. TMSF yetkililerinin, Marmaris'te Uzan ailesine ait olan "Airwaves" ve "Frequency" isimli yatlarda yaptığı arama sırasında, çok sayıda kasa ve 24'lük, gizli kamera, sistemi ele geçirildiği belirtilerek, Cem Uzan ve kaptanın odasında bulunan kasaların dijital olması nedeniyle açılamadığı ifade edildi. Kasaların en geç bir hafta içinde TMSF tarafından görevlendirilecek uzmanlarca Marmaris'te açılacağı kaydedildi.
TMSF yetkilisi Serdar Serdaroğlu, "Frequency" isimli yatta, Cem Uzan'ın kamarasındaki gardrop içinde ve kaptanın yatağının altına gizlenmiş halde iki adet dijital kasa bulunduğunu söyledi.
KASALAR DIJITAL
"Frequency" isimli yattaki her kamarada kasa bulunduğunu belirten Serdaroğlu, şöyle dedi: "Bu kasalar bizim için önemli değil... Misafir odalarında bulunan kasalar her 5 yıldızlı otelin müşterilerine verdiği kasalar gibi. Ancak Cem Uzan'ın odasında ve kaptanın yatağının altında bulunan kasalar bizim için önemli... Kasalar dijital olduğu için açamıyoruz. Istanbul'a döndüğümüzde bir rapor hazırlayıp kasaların açılması için uzman isteyeceğiz." Serdaroğlu, Pamukova çiftliğinde bulunan kamera sistemine benzer bir sistemin de Hakan Uzan'a ait "Airwaves" isimli yatta ele geçirildiğini kaydederek, şöyle devam etti: "Bu 24'lük bir sistem... Hakan Uzan'ın kendi odasındaki kameranın mekanizması sökülerek, çalışmaz hale getirilmiş. Ancak misafir odalarında yatağın tam üstündeki kameralar halen çalışır vaziyette ve yangın alarmı içine gizlenmiş şekilde bulundu. Sayısı 10 taneyi geçmeyen bu kameralar uydu aracılığıyla başka noktalardan izlenebilen, renkli çekim ve dijital ses alma özelliğine sahip."
UZANLAR'IN IŞ MAKINALARI SATILIYOR
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Uzan Grubu Şirketleri'nden Yapı Ticaret A.Ş'den haczettiği toplam 749 adet iş makinası ve kamyonu satışa çıkarıyor. Büyükdere Caddesi, Tasarruf Mevdutı Sigorta Fonu Konferans Salonu, Esentepe adresinde 06 - 07 - 08 - 09 Aralık 2004 tarihlerinde gerçekleşecek satışlardan toplam 25 trilyon 364 milyar TL. gelir bekleniyor. 6 Aralık 2004 tarihinde gerçekleşecek 251 iş makinasının satışından 16 trilyon 98 milyar TL. gelir beklenirken 07 Aralık 2004 tarihinde gerçekleşecek 242 iş makinasının toplam muhammen bedeli 6 trilyon 923 milyar TL. olarak belirlendi.
08 Aralık 2004 tarihinde yapılacak 199 iş makinası ihalesinden 1 trilyon 313 milyar gelir elde edilmesini bekleyen TMSF, 9 Aralık 2004 tarihinde ihalesi gerçekleşecek kamyonlar için toplam muhammen bedel olarak 1 trilyon 30 milyar TL. öngördü. Gerçekleşecek iş makinası ve kamyon ihalelere katılmak isteyenlerin ihale başına T.C Ziraat Bankası A.Ş Gayrettepe Şubesi'ndeki hesap numarasına 2 milyar TL. tutarındaki teminatı yatırmaları gerektiği bildirildi.
TMSF'YE SILAHLA GELEN CEM UZAN'MIŞ
TMSF Ikinci Başkanı Şakir Ercan Gül, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün 'görüşmeye silahıyla geldiğini' açıkladığı ancak ismini vermediği kişinin Cem Uzan olduğunu bildirdi. Gül, 'Şahsa yönelik olduğu gerekçesiyle' Uzanlar hakkında kurumsal bir suç duyurusunda bulunmadıklarını açıkladı. Şakir Ercan Gül, "Özellikle sayıları binlerle ifade edilebilecek kurumsal ve bireysel borçlular zaman zaman telefonla veya mektupla tehditlerde bulunmaktadır" dedi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Istanbul Milletvekili Emin Şirin`in, konuyla ilgili olarak son iki ay içinde kendisine yönelttiği üç ayrı soru önergesine yanıt olarak TMSF Ikinci Başkanı Gül'ün verdiği bilgi notunu gönderdi. Gül, "4969 sayılı Kanunun geçici 2. Maddesi ve 4389 sayılı Bankalar Kanunu'nun ilgili maddeleriyle Kemal Uzan'ın oğlu olması sıfatıyla hakkında 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun uyarınca takibata geçilmiş olması sebebiyle Cem Cengiz Uzan da Fon'a görüşme yapmak üzere gelmiştir. Basına yansıdığı gibi 'TMSF binasına silahla gelen borçlu' Uzan Grubu adına geldiğini söyleyen Cem Cengiz Uzan'dır" dedi.
Fuhuş yapılan evde gizli kamera bulundu
Tekirdağ'ın Çorlu Ilçesi'nde fuhuş yapıldığı iddiasıyla baskın düzenlenen evde özel yapım, gizli kamara, sistemi bulundu. Çorlu Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi'ndeki Kavuklu Apartmanı'nın 6'ıncı katında oturan 48 yaşındaki I.B.'nin fuhuş yaptırdığı ve fuhuş yapılmasına yer sağladığı ihbari üzerine polis mahkeme kararıyla baskın yaptı. Evin salonundaki televizyonu açan polisler ekrana apartmanın giriş kapısının görüntüleri gelince şaşırdı. Apartmanın giriş kapısı ve dairesinin girişinde elektrik panosunun içine konulan, gizli kameralarla, gidip gelenlerin gözlendiği anlaşıldı. Görüntülerin kaydedildiği düşünülen bilgisayarla çok sayda görüntü CD'sine incelenmek üzere el konuldu. Polisin gözaltına aldığı I.B.'nin Çorlu Ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu sürüyor.
Yayın Tarihi : 30 Mayıs 2007 Çarşamba 13:04:31

 

 

 

 

Anahtar Kelime :
böcek ara - böcek arama - gizli kamera - dinleme cihazı - telefon dinleme - casus yazılım - özel dedektif - dedektif - dinleme aygıtları - verici cihazı - gizli kamera bulma - casus verici - dinleme cihazı bulma türkiye - böcek bulma - böcek bulma türkiye - gizli kamera tespiti - böcek tarama - casus böcek - arama hizmeti - bugfinder - wanzenfinder - bugfinder turkey - bugfinder istanbul - böcek dinleme cihazı - böcek arama cihazı - böcek arama hizmeti - böcek tarayıcı - böcek bulucu -  böcek bulma cihazı -  böcek bulan cihaz - böcek bulucu dedektörler - verici tespit cihazı -verici tespit hizmeti - verici dedektörü - gizli kamera böcek - gizli kamera bulucu - gizli kamera bursa - gizli kamera bulma hizmeti - böcek bulma hizmeti - böcek arama firması - böcek arama şirketleri - böcek tarama şirketi - böcek tarama firması - böcek bulma şirketi - böcek bulma firması - gizli kamera bulma şirketi - gizli kamera bulma firması - dinleme cihazı bulma firması - dinleme cihazı bulma şirketi - dinleme tespiti hizmeti - dinleme tespiti -  dinlendiğimi nasıl öğrenirim - dinleme bulma şirketi - dinleme bulma firması - dinleme tespiti şirketi - dinleme tespiti firması - böcek arama şirketi - dinleme tespiti - böcek arama Ankara - böcek arama hizmeti İstanbul - böcek arama bursa - böcek arama İzmir - dinleme cihazı tespit hizmeti İstanbul - gizli kamera bulma hizmeti İstanbul - böcek arama firmaları - böcek arama şirketleri - İzmir - İstanbul - adana - bursa - Antalya - Ankara - gprs cihazı tespit hizmeti - gps cihazı tespit hizmeti - gps bulma - gps araç tespiti - gps nin yerini nasıl bulurum - bug finder - wanzenfinder-