www.bocekarama.net'e HOŞ GELDİNİZ.ffft


Böcek Arama Hizmeti-Basından Haberler

 

Basından

Amerika Birleşik Devletleri nin casus böcekleri uzaktan kontrol edebilmesinin sırrı acaba nedir.Türkiye de ilk böcek arama hizmetini başlatan, Böcek Arama Uzmanı, Sayın Mustafa Serenay açıklamaları: 

 

Artik günümüz dünyasında robot mühendisleri de teknolojik icatların numunesinin canlılar olduğunu itiraf etmekle beraber aslında en iyi robotların canlılar olduğunu itiraf etmekteler.

 

Böcekler metamorfoz dönemindeyken organizmasına, yani larvalarına (beyaz ve ya diğer) fosforun frekans dalgası yayımlaya bilen bir tipini geçirirler. Böcek ergenlik dövründe yakin radiusuna fosfor sayesinde yayınlamağa başladığı (50-300) frekansı dalga tespit edici cihazla tespit ederek dijital audio ve videoya sinyaline çevirirler. Hemen böceğin gördüğü ve duyduğu audio ve video radyo dalgalar verici tespit edici cihazın monitöründe canlı bir video-audio bağlantısı gibi görünür. (tıpkı gizli kameradan tespit edici cihazın tespit ettiği görüntü gibi.) Böceklerin beynindeki fosfor maddesinin dalqası aslında onun gördüğünü ve duyduğunu video ve audio dalgalari gibi yayimlar.

 

Böceyin uzakdan kumandayla kontrol edilmesi: Böceklerin beyniden fosfor sayesinde yayimlanan asagi frekansli (50-300 arasi) dalqalari tespit eden cihazla beraber hemin böceyin beynindeki duyma ve esitme sinirlerinden yayimlanan asagi frekansli dalqaya tesir etmekle, yani beyninin esitme sistemine duya bileceyinden yuksek dalqa verimekle böceyi uzakdan kontrola salan yüksek frekansli dalqa verici cihazlar da vardir.

 

Böcekler asaği frekansda duydugundan ona yüksek frekansli ses dalqalariyla tesir etmekle onun hereket etdiyi istiqametin eksine dalqa (çarpaz) vermekle onu sok eder ve yonlendirirler. USA nın fare, hamam böceyi, örumcek, sinek  ve diger hayvanlari uzakdan kumandayla yonlendirmeleri sadece bundan ibaretdir. Böyle bir icat ABD Prf Micahel Behenin 2005 yilindaki biolojiye getirdiyi yeniliklerle bağlidir. Maalesef bizim Türkiye nin hantal işleyen yapısı bu tür teknoloji ve bilgilerden çok uzaktır.

 

 

 

 

HIDDEN CAMERA FOUND IN SCHOOL'S GIRLS LOCKER ROOM

WESTLAKE VILLAGE, A hidden video camera found in the girls' locker room at Oaks Christian High School in Westlake Village led to the arrest of a maintenance worker.The camera was Sunday found in a jacket on a maintenance golf cart by a school employee. The camera was traced to Hilario Medina, 39, who was arrested Monday.Medina is an employee of a maintenance contractor. The exclusive private school sent parents a letter about the incident. The video was described as short and of such poor quality, no students could be identified on the tape. "The conduct alleged may be best described as a Peeping Tom incident involving a video camera and the girls' locker room. We are deeply saddened by the outrageous conduct that was perpetrated and the surreptitious invasion of our campus community," said Headmaster Jeffrey Woodcock.The District Attorney's Office is investigating

ABD-nin casus böcekleri uzaktan kontrol ede bilmecinin sirri

Artiq robot muhendisleri de teknolojik icatlarin numunesinin canlilar oldugunu itiraf etmekle beraber aslinda en iyi robotlarin canlilar oldugunu itiraf etmekdeler.

Böcek metamorfoz dönemindeyken orqanizmasina, yani lavralarina (beyaz ve ya diger) fosforun frekans dalgasi yayimlaya bilen bir tipini keçirerler. Böcek ergenlik dövründe yakin radiusuna fosfor sayesinde yayinlamaga basladigi (50-300) frekansi dalqa tespit edici cihazla tespit ederek digital audio ve videoya cevirirler. Hemin böceyin gordüyü ve duydugu audio ve video radio dalqalar verici tespit edici cihazin monitorunda canli bir video-audio baglantisi gibi göruner. (tipki gizli kameradan tespit edici cihazin tesbit etdiyi görüntu gibi.) Böceyin beynindeki fosfor maddesinin dalqasi aslinda onun gordüyünü ve duydugunu video ve audio dalgalari gibi yayimlar. Böceyin uzakdan kumandayla kontrol edilmesi: Böceyin beyniden fosfor sayesinde yayimlanan asagi frekansli (50-300 arasi) dalqalari tespit eden cihazla beraber hemin böceyin beynindeki duyma ve esitme sinirlerinden yayimlanan asagi frekansli dalqaya tesir etmekle, yani beyninin esitme sistemine duya bileceyinden yuksek dalqa verimekle böceyi uzakdan kontrola salan yüksek frekansli dalqa verici cihazlar da vardir. Böcek asagi frekansda duydugundan ona yüksek frekansli ses dalqalariyla tesir etmekle onun hereket etdiyi istiqametin eksine dalqa (çarpaz) vermekle onu sok eder ve yonlendirirler. ABD-nin fare, hamam böceyi, örumcek, sinek, baliq ve diger hayvanlari uzaqdan kumandayla yonlendirmeleri sadece bundan ibaretdir. Böyle bir icat ABD Pf Micahel Behenin 2005 yilindaki biolojiye getirdiyi yeniliklerle baglidir. Her bir canlinin sesleri esitme frekansinin asagi-yukari boyutlari var. Insan 20-20.000 hertz arasi sesleri esidir. Bu ses yuksek frekansda devamili gelerse insani tedirgin edeceyinden oradan uzaqlasar, yani bir insan daima gurultulu yerde durmaqdan tedirgin olar ve oradan uzaqlasar. (aslinda insanin beynin kontrol etme ile bagli yayimlanan melumatlar da bununla baglidir) Bütün canlilar da böyledir. Mesela fareler yuksek frekansli sesleri esitdiyinden asagi frekansli ses dalqalari fareleri, böceklerse asagi frekansli (50--300 hertz) sesleri duydugundan yuksek frekansli (ultrasonik) ses dalqalari böceyin beyinin esitme sinirlarini zorlar (sanki qulaqinin dibinde gemi sinyali çalar gibi) ve hemen oradan uzaqlasmaya çalisar. Mesela böcek ve hayvan kovucu ultrasonik cihazlar da böyledir.


HIDDEN CAMERA FOUND IN PARIS HILTON’S HOTEL ROOM IN DUBAI

PARIS HILTON HIDDEN CAMERA

NEW YORK - Paris Hilton was very disturbed after her security personnel found hidden recording equipment during a routine check of her Dubai hotel room. Imdb.com reports that the socialite is in the Arab nation for her reality show “My New Best Friend Forever” But the star’s trip turned sour after her bodyguards discovered she could have been filmed throughout her stay at an exclusive Dubai resort when they stumbled across a secret video transmitter.

“It was some sort of transmitter by all accounts. We’re not sure what the device picked up or whom it was transmitting to. But it did leave Paris very jittery. Everyone she has come into contact with during her stay in Dubai has been gracious. We’ve been told there are some quarters where there is anti-American feeling,” a source told Britain’s Daily Express newspaper.

“Paris’ security has been increased and hotel staff are investigating how the device came to be in her room,” added the source

 HASTANE POLIKLINIGINDE 3 GIZLI KAMERA BULUNDU

Plastik kutular içine gizlenerek kalorifer petegi araligina konulan kameralari fark eden hastane yönetimi, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Polis ve savcilik, olayla ilgili sorusturma baslatti. Iddiaya göre, hastanenin Beyin Cerrahi Bölümü 'nde görevli bir sekreter, pazartesi günü polikliniklerde temizlik yaparken kalorifer petegi üzerinde, plastik bir kutuya rastladi. Kutuyu açan sekreter, içerisindeki kamerayi görünce 'güvenlik gerekçesiyle konulmus olabilir' düsüncesiyle teknik servise iletti. Teknik servis de, böyle bir düzenek kurmadiklarini belirterek durumu hastane yönetimine bildirdi.

Bunun üzerine hastanede arastirma yapan yönetim, Beyin Cerrahi Bölümü 'nün iki ayri polikliniginde ayni özellikte iki kamera daha oldugunu belirledi. Yetkililer, durumu Polise bildirdi. Uzmanlar, söz konusu kamerayla çekilen görüntülerin wireless yöntemiyle hastane yakininda bir yerde bulunan bilgisayarlara aktarilmis olabilecegini belirtti.

Il saglik Müdürü Dr . Hüseyin Fidan , polikliniklere gizli kamera yerlestirilmesini nefretle karsiladiklarini söyledi. Yasadisi olaya karisanlarin ortaya çikarilmasi için her türlü delili Polise teslim ettiklerini kaydeden Fidan sunlari söyledi: "Herhangi bir islem yapilmadan Yunus Emre Devlet Hastanesi Bastabipligimiz tarafindan hemen Emniyet müdürlügüne haber verilerek adli sorusturmanin ve incelemenin yapilmasi istendi. Hastane idaremiz, hasta ve Doktor mahremiyetine yönelik olarak yapilan bu komplonun bir an önce ortaya çikarilmasi ve suçlularin belirlenmesi için müsteki olarak Emniyet Müdürlügü 'ne sikayette bulundu."

Eskisehir Tabip Odasi Baskani Muharrem Senel , poliklinik odalarinda gizli kamera bulunmasinin insan haklari, hekim haklari ve hasta haklari açisindan kabul edilemez bir durum oldugunu söyledi. Senel , olayla ilgili Cumhuriyet savciligina suç duyurusunda bulunduklarini bildirdi.

Kaynak: Zaman

Tarih: 02:30:22 27.06.2008


UZAKTAN KUMANDALI BÖCEKLER

 

Aşağıda vereceğimiz bilgiler henüz Türkiye den çok uzakta. Türkiye de iktidarlar koltuğa oturunca mevkilerini korumak için ülkeyi istibdat ülkesi haline getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bilimsel buluş yolları kapanıyor, insanlar devlet kapılarında süründürülüyorlar, buluşlar için yüzlerce yerden izin almak zorunda kalıyorsunuz. Bilim insanlari, bir altin böceginin uçusunu, sinirlerine eklenen elektrotlar ve radyo alicisi yardimiyla uzaktan kontrol edilebildiklerini açikladilar. ABD Kaliforniya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Michel Maharbiz’le ekibi kablosuz yayimlanan kontrol sinyallerini alabilen ve çok küçük olan bir donanim gelistirmis. Arastirmacilar bu donanimin, elektrik sinyallerini elektrotlar yardimiyla böcege ileterek havalanmasini, saga ya da sola dönmesini ve havada asili kalmasini sagladigini söylüyorlar. Arastirmayi Gelismis Savunma Arastirmalari Ajansi (DARPA) desteklemis. Arama/kurtarma çalismalari gibi gözetleme gerektiren islerde siber böceklerin kullanilabilecegi düsünülüyor. Uzaktan kumandali mikro uçus makineleri üretme çalismalarinda üç tip üzerinde çalisiliyor. Bunlardan ilki uçaklarinki gibi sabit kanatlari olan modeller. Ikincisiyse helikopterler gibi dönen kanatli modeller. Son tipse kuslar ve böcekler gibi kanat çirparak ilerleyenler. Üçüncü tip mikro uçus makineleri üzerinde çalisanlar çogunlukla kuslarin ve böceklerin uçus mekaniklerini inceleyerek benzer tasarimlar yapma yoluna gidiyorlar.

Uçabilen tüm böcekler gibi altin böcekleri de uçus konusunda ustalasmislardir. Görme sistemleri ve diger duyularindan gelen bilgileri birlestirerek havada hareket ederler ve bunu yaparken de mümkün olan en az enerjiyi harcarlar. Doç. Dr. Maharbiz böceklerin gelistirdikleri tüm bu sistemleri çözüp yeniden olusturmak yerine var olan sistemi kullanmayi seçmis. Altin böceginin sinir sistemlerine aygitlar yardimiyla sinyaller göndererek böcek ve makine karisimi sibernetik böcekler olusturmus. Doç. Dr. Maharbiz ve grubu daha önce de sibernetik böcekler yaratmis, son arastirmalari kablosuz kontrol sistemiyle bunlardan ayriliyor.

Böcek üzerine yerlestirilen donanim bir hazir mikroislemci, bir radyo alicisi, bir pil, bir devre levhasi, böcegin optik loblarina ve uçusunu kontrol eden kaslarina bagli alti elektrottan olusuyor. Uçus kontrolleri  kablosuz yayinlaniyor, böcek üzerindeki radyo alicisi bu kontrolleri algiliyor. Optik loblarina yerlestirmis elektrotlara dalgali elektriksel sinyaller göndererek böcegin havalanmasi saglaniyor. Kisa ve tek bir elektrik sinyaliyse uçusu durduruyor. Sag ya da sol temel uçus kaslarina gönderilen sinyaller de böcegin uçus sirasinda saga ya da sola dönmesini sagliyor.

Altin böceginin uçusunun nasil kontrol edildigini gösteren bir videoya bu baglantidan ulasabilirsiniz:

Daha önce baska arastirmacilar tarafindan böcek uçusu kontrol arastirmalarinda güveler kullanilmisti. Onlarla karsilastirildiginda dev altin böceklerinin bazi avantajlari var: Büyüklügü üzerlerine daha fazla yük tasiyabilmesini sagliyor. Ayrica, güvelerle karsilastirildiginda altin böceklerinin uçusunu kontrol etmek daha kolay. Güvenin kanat çirpmaya devam etmesini saglamak için devamli sinyal göndermek gerekirken altin böceklerinde uçusu baslatmak yetiyor.

Arastirmanin gerçeklesebilmesinde mikro elektronik endüstrisindeki gelismelerle mikro islemcilerin ve pillerin küçülebilmis olmasinin da etkisi büyük.

 

-  150 bin YTL’lik dinleme cihazi ele geçti.
Çetin AYDIN/ISTANBUL

 

Türkiye Anayasa Mahkemesi Baskanvekili Osman Paksüt ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav’in dinlendigi iddialari sicakligini korurken, Istanbul emniyeti gizli kamera ve dinlemede kullanilan cihazlar ele geçirdi.

 

Polisler, Perpa Alisveris Merkezi’nde elektronik ürünler satan bir dükkanda, kaçak yollarla getirilen dinleme cihazlarinin satildigi bilgisini aldi. Is yerine operasyon düzenleyen ekipler, dükkan sahibi Yasar B.’yi gözaltina aldi.

 

'Cep’e dikkat
Dükkanda, Çin’den getirilen ve aralarinda kablosuz kamera kayit cihazi, saat seklinde ses kayit cihazi, 3 sinyal bulucu kalem de dahil bir çok dinleme cihazi ve teknik ekipmanlari bulundu. Ele geçen malzemelerin piyasa degerinin 150 bin YTL oldugugu belirlendi. Son dönemlerde cihazlarin satisinda artis yasandigini belirten polis, bilgisayarlarda yapilan incelemede, cep telefonlarina yerlestirilen dinleme programlari buldu. Polis, dinlenme endisesi tasiyan kisileri hediye cep telefonu almamalari konusunda uyardi. Ancak bu cihazları iyi niyetle kullanan kişiler konusunda açıklama yapmadı. Yukarıda bahsettiğimiz örneklerden biriside bu, Bu cihazların satışı hiçbir kanunda yasaklanmamıştır. Bu cihazları iyi niyetle kötülüğü önleme amacıyla kullanlar ne olacak. Hatırlarmısınız bir çocuk tecavüze uğradığını ne hakime ne insanlara inandırabildi en son gizli kamera ile ispat etti. Peki bu gizli kamera olmasaydı bu çocuk nasıl ispat edecekti. Bu cihazların satışını engellemek isteyen polis bunun vebailini verebilecekmi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisinde, Böcek Arama, Hareketi

Sayın Algan Hacaloğlu'nun Genel Merkez'deki Odasında "Dinleme Cihazı" Bulunmasının Ardından Alınan "Daha Kapsamlı, Böcek Arama" Kararı Uyarınca, Hafta Sonu "Böcek Arama Harekatı" Başlatıldı.


CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu'nun Genel Merkez'deki odasında "Dinleme cihazı" bulunmasının ardýndan alýnan "Daha kapsamlı, böcek arama" kararı uyarınca, hafta sonu "Böcek Arama, Harekati" başlatıldı.

 

Üst düzey bir CHP yetkilisi Hürriyet'e yaptığı değerlendirmede, "Kapsamlı araştırmanın kesinleşmiş sonuçlarını bu hafta içinde alacağız. Ancak ilk bulgular sonucunda, böcek olarak nitelendirilebilecek bazı aparatlara rastlandığı bilgisi bize verildi. Bu aparatların niteliğinin kesinleşmesini bekliyoruz" dedi. CHP'nin "Böcek Arama, Harekatı" kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun odasının bulunduğu 12. kat baþta olmak üzere, tüm yönetici katları arandı. Aramalar, bugün itibariyle diðer katlarda sürdürülecek.

 

 

Makam odasında böcek araması,

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, yaptığı açıklamada, dinlenmekten korkmadığını, ancak makam odasında ortam dinlemesi yapılıp yapılmadığının tespiti için ''böcek'' olarak adlandırılan cihazların arandığını vurguladı.

Aramayı Büyükşehir Belediyesi Güvenlik şefinin telkiniyle yaptırdığını dile getiren Akaydın, ''Göreve gelen herkesin yaptırabileceği bir aramaydı. Herhangi bir şey tespit edilmedi'' dedi.

Türkiye'de artık herkesin birbirini dinleyebildiðini ileri süren Mustafa Akaydın, mahrem hayata bile girilebildiğini, güvenlik þefinin de tedbir amaçlı, böcek arama, talep ettiğini sözlerine ekledi.

 

29.07.2008 - Bu haberi 972 kişi okudu.
Önce böcek araması yapıldı.
Anayasa Mahkemesi, AKP'nin kapatılması istemiyle açılan davayı görüşmeye başladı. Görüşme başlamadan önce görüşmenin yapılacağı, Anayasa Mahkemesi'nin giriş katındaki toplantı salonunda polisler tarafından ayrıntılı bir böcek taraması, yapıldı. Edinilen bilgiye göre güvenlik aramasının yanı sıra salonda dinlemeyi önlemek üzere "böcek" araması da yapıldı.


Hastane tuvaletinde gizli kamera şoku
İstanbul'da bir hastanenin kadın doktor ve hemşirelerinin kullandığı tuvaletinde,  gizli kamera, bulundu. Hastane çalışanlarını şok eden olay yaklaşık bir ay önce meydana geldi. Hastanenin Kardiyoloji Polikliniği'nde görevli kadın doktorlardan biri, kadın doktor ve hemşireler ile kadın personelin kullandığı tuvalete girdi. Kadın doktor lavabonun altında bir cihaz gördü.
Kablosuz cihazı söken kadın doktor, cihazı incelediğinde objektif dikkatini çekti. Kadın doktor bulduğu cihazı diğer doktorlara da gösterdi. Hastanede görevli doktorlar cihazı alarak Fatih Cumhuriyet Savcılığı'na götürerek şikayette bulundu. Savcılık, cihazı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne göndererek teknik özelliklerinin belirlenmesini istedi. Yapılan incelemede cihazın 100 metre mesafedeki herhangi bir bilgisayara wireless sistemiyle ses ve görüntü aktarma özelliğine sahip, gizli kamera, olduğu tespit edildi.
Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatırken Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de cihazı koyan kişi ya da kişileri arıyor. 13 Mart 2009

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime :
böcek ara - böcek arama - gizli kamera - dinleme cihazı - telefon dinleme - casus yazılım - özel dedektif - dedektif - dinleme aygıtları - verici cihazı - gizli kamera bulma - casus verici - dinleme cihazı bulma türkiye - böcek bulma - böcek bulma türkiye - gizli kamera tespiti - böcek tarama - casus böcek - arama hizmeti - bugfinder - wanzenfinder - bugfinder turkey - bugfinder istanbul - böcek dinleme cihazı - böcek arama cihazı - böcek arama hizmeti - böcek tarayıcı - böcek bulucu -  böcek bulma cihazı -  böcek bulan cihaz - böcek bulucu dedektörler - verici tespit cihazı -verici tespit hizmeti - verici dedektörü - gizli kamera böcek - gizli kamera bulucu - gizli kamera bursa - gizli kamera bulma hizmeti - böcek bulma hizmeti - böcek arama firması - böcek arama şirketleri - böcek tarama şirketi - böcek tarama firması - böcek bulma şirketi - böcek bulma firması - gizli kamera bulma şirketi - gizli kamera bulma firması - dinleme cihazı bulma firması - dinleme cihazı bulma şirketi - dinleme tespiti hizmeti - dinleme tespiti -  dinlendiğimi nasıl öğrenirim - dinleme bulma şirketi - dinleme bulma firması - dinleme tespiti şirketi - dinleme tespiti firması - böcek arama şirketi - dinleme tespiti - böcek arama Ankara - böcek arama hizmeti İstanbul - böcek arama bursa - böcek arama İzmir - dinleme cihazı tespit hizmeti İstanbul - gizli kamera bulma hizmeti İstanbul - böcek arama firmaları - böcek arama şirketleri - İzmir - İstanbul - adana - bursa - Antalya - Ankara - gprs cihazı tespit hizmeti - gps cihazı tespit hizmeti - gps bulma - gps araç tespiti - gps nin yerini nasıl bulurum - bug finder - wanzenfinder-